Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

tree

10 prostych sposobów na tańsze ogrzewanie

1. Odpowietrz kaloryfery!

Twój kaloryfer słabo grzeje, choć jest nastawiony na „full”? Możliwe, że jest zapowietrzony. Przy nowych grzejnikach sprawa jest banalnie prosta – wystarczy nieznacznie odkręcić zaworek do odpowietrzania do momentu, kiedy poleci woda. Ale pamiętaj! To będzie gorąca woda, więc lepiej zadbaj o rękawice i ochronę na oczy. Jeżeli nie możesz sobie sam poradzić, wezwij fachowca.

 

2. Nie zasłaniaj grzejników!

Dość częstym błędem jest zabudowywanie kaloryferów i pionów grzewczych. Zadbaj o to, aby nic nie zasłaniało grzejnika: żadne meble, kartony, sprzęty, które utrudniają cyrkulację powietrza.

 

3. Zastosuj folię odbijającą ciepło.

To srebrna folia, którą można znaleźć praktycznie w każdym markecie budowlanym. Nakleja się ją na ścianie za kaloryferem. Folia daje dwie korzyści. Po pierwsze odbija promieniowanie cieplne na pomieszczenie. Po drugie – ograniczanie „uciekanie” ciepła przez ścianę zewnętrzną.

 

4. Uszczelnij, co się da!

Większość z nas pamięta o uszczelnianiu okien, ale warto też uszczelnić drzwi wejściowe i wszelkie otwory – na przykład dziurkę w ścianie czy framudze, przez który poprowadziliśmy kabel do anteny satelitarnej.

 

5. Wietrz krótko ale intensywnie.

Najczęstszy błąd to pozostawianie przez wiele godzin uchylonego okna. Znacznie lepiej wietrzyć krótko ale intensywnie. Nie bój się otworzyć okna na oścież. Tylko najpierw zakręć kaloryfer.

 

6. Odsłaniaj okna we dnie. Zakrywaj, gdy jest ciemno.

Za dnia, zwłaszcza kiedy świeci słońce, warto odsłonić wszystkie zasłony, żaluzje, rolety, by w ten sposób pomóc światłu wpadać do pomieszczeń. Wieczorem – zasłoń okna, aby w ten sposób spowolnić uchodzenie ciepła. Z tym że jedna uwaga – najlepiej zasłonić okna tak, aby jednocześnie pozostawić odsłonięte grzejniki.

 

7. Zakręcaj kaloryfery, gdy wychodzisz z domu

Ostatnio w TV pojawiły się reklamy zaworów termostatycznych, którymi można sterować za pomocą smartfonów. To z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie. Ale jeśli nie możesz sobie na nie pozwolić, wystarczy, że będziesz pamiętał, aby wychodząc z domu na dłużej, po prostu zakręcać kaloryfery.

 

8. Popracuj nad nawykami

Jeśli zimą chodzisz po domu w T-shircie, to nie dziw się, że płacisz za ogrzewanie więcej niż Twój sąsiad, który zakłada sweter. Kiedy siedzisz z rodziną przed telewizorem, pozamykaj drzwi do innych pomieszczeń, ograniczysz w ten sposób wymianę ciepła z pustymi pokojami.

 

9. Zmniejsz ogrzewanie, gdy idziesz spać

Od dawna wiadomo, że lepiej śpi się w chłodniejszym pomieszczeniu. Jeżeli masz ciepłą kołdrę, powinno wystarczyć Ci około 18 stopni. Oczywiście, idąc do sypialni warto zmniejszyć ogrzewanie również w innych pomieszczeniach.

 

10. Zwracaj uwagę na to, co dzieje się w przestrzeniach wspólnych

Zwróć uwagę czy domykają się drzwi wejściowe do Twojego budynku. Sprawdź czy nie ma wybitych szyb na klatce schodowej i w piwnicy. Zwracaj uwagę czy ktoś nie zostawił otwartego okna itd.


Wyróżnienia i certyfikaty

Staramy się spełniać oczekiwania Klientów poprzez ścisłą współpracę od momentu identyfikacji potrzeb, poprzez opracowanie koncepcji, projekt, dostawę urządzeń, montaż, uruchomienie, regulację, aż po zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Ilustracja przedstawia zdobyte certyfikaty i nagrody m.in. Gazelę Biznesu 2015 więcej »

Referencje

Sposób, w jaki działamy, najlepiej prezentują opinie Odbiorców naszych usług. Uwagi i sugestie Klientów są dla nas wytycznymi, które wskazują kierunki rozwoju „PEC”. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każdy sygnał, który pomoże nam podnieść jakość świadczonych usług na jeszcze wyższy poziom.

Ilustracja przedstawia referencje udzielony przez naszych klientów. więcej »