• Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

tree

Dlaczego należy wietrzyć mieszkanie i jak to robić?

Dzięki wietrzeniu usuwamy z pomieszczeń dwutlenek węgla oraz wilgoć i doprowadzamy, świeże, natlenione powietrze.

Nadmiar dwutlenku węgla oraz niezdrowo podwyższona wilgotność powietrza powodują złe samopoczucie, bóle głowy, podrażnienia skóry, błony śluzowej oraz gardła a także choroby dróg oddechowych.

Zawilgocenie powietrza to także główna przyczyna powstawania grzybów i pleśni, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie cyrkulacja powietrza jest znacznie ograniczona, np. w narożnikach pomieszczeń, za meblami, pod parapetami.

O ile trudno stwierdzić, że w pomieszczeniach nagromadziło się zbyt wiele dwutlenku węgla, to o podwyższonej wilgotności powietrza świadczą jednoznacznie zaparowane szyby w oknach oraz skraplanie pary na powierzchniach ścian i przedmiotów. To sygnał, że koniecznie należy przewietrzyć mieszkanie.

Jak najlepiej wietrzyć?

Po pierwsze, na czas wietrzenia należy skręcić ogrzewanie. Następnie przez 5-10 minut na przestrzał otworzyć okna we wszystkich pomieszczeniach tak, aby doszło do przeciągu. Potem zamykamy okna i podkręcamy grzejniki.

Najlepiej wietrzyć mieszkanie dwa razy dziennie: rano, po przebudzeniu i wieczorem, tuż przed udaniem się na spoczynek.


Wyróżnienia i certyfikaty

Staramy się spełniać oczekiwania Klientów poprzez ścisłą współpracę od momentu identyfikacji potrzeb, poprzez opracowanie koncepcji, projekt, dostawę urządzeń, montaż, uruchomienie, regulację, aż po zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

więcej »

Referencje

Sposób, w jaki działamy, najlepiej prezentują opinie Odbiorców naszych usług. Uwagi i sugestie Klientów są dla nas wytycznymi, które wskazują kierunki rozwoju „PEC”. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każdy sygnał, który pomoże nam podnieść jakość świadczonych usług na jeszcze wyższy poziom.

więcej »