Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

 • Ciepło to nasza
  specjalność

tree

Najgroźniejszy produkt spalania węgla

Elektrownie i elektrociepłownie działające w oparciu o spalanie węgla to źródła trzech niebezpiecznych rodzajów zanieczyszczeń: toksycznych gazów, metali ciężkich i pyłu zawieszonego.

Najgroźniejsze skutki zdrowotne wynikają z kontaktu z drobnoziarnistymi cząstkami pyłu (PM 2,5). Cząstki te pochodzą z emisji sadzy i lotnych popiołów oraz powstają wskutek przemian chemicznych tlenków siarki i azotu.

Wdychanie pyłów zawieszonych może prowadzić do przewlekłego kaszlu i infekcji dróg oddechowych, astmy oskrzelowej, nowotworów płuc, chorób układu krążenia, zawałów serca. Dlaczego?

Cząstki pyłu są mniejsze niż 2,5 mikrometra. Odpowiada to jednej dwudziestej grubości ludzkiego włosa. Część substancji, jak sadza i popioły lotne, akumuluje się w płucach przez co ogranicza wydolność organu i prowadzi do jego uszkodzeń. Inne – rozpuszczalne w wodzie siarczyny i azotany – przedostają się do krwiobiegu. Szkodą sercu, naczyniom krwionośnym i wraz z krwią przenoszą toksyny po całym organizmie.

 

Więcej na ten temat możesz przeczytać w raporcie GREENPEACE:

http://greenpeace.pl/wegiel_zabija/raportGP_wegiel_zabija.pdf


Wyróżnienia i certyfikaty

Staramy się spełniać oczekiwania Klientów poprzez ścisłą współpracę od momentu identyfikacji potrzeb, poprzez opracowanie koncepcji, projekt, dostawę urządzeń, montaż, uruchomienie, regulację, aż po zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Ilustracja przedstawia zdobyte certyfikaty i nagrody m.in. Gazelę Biznesu 2015 więcej »

Referencje

Sposób, w jaki działamy, najlepiej prezentują opinie Odbiorców naszych usług. Uwagi i sugestie Klientów są dla nas wytycznymi, które wskazują kierunki rozwoju „PEC”. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każdy sygnał, który pomoże nam podnieść jakość świadczonych usług na jeszcze wyższy poziom.

Ilustracja przedstawia referencje udzielony przez naszych klientów. więcej »